Video Stream

30.12.2017

Zkuste si jednoduché nástroje pro zajištění živého přenosu. Navrhněte a otestujte nějaký krátký video přenos vzdělávací aktivity (třeba mezi spolužáky nebo můžete něco naučit přes video rodiče). Do úkolu popište zkušenost a dodejte screenshot.

Snažila jsem se najít nějaké aplikace, které by se daly nainstalovat do mého telefonu. Bohužel nemám dostatek paměti, přestože jsem si smazala asi 200 fotek. Proto jsem vyzkoušela druhou alternativu - tablet s Androidem. Pročetla jsem článek "5 alternatives to Periscope, in case it goes down again" a pokusila se stáhnout všechny aplikace dostupné na Google Play.

Periscope mi doporučil jeden spolužák, ale po stažení se mi nedařilo přihlásit, přestože vše bylo správně zadáno. Bojovala jsem s tím asi půl hodiny a pak jsem si řekla, že to nemá cenu a přešla na aplikaci Meerkat, která už zřejmě neexistuje, protože není na Google Play. Hang/w nefungovala vůbec, hned po otevření se to zaseklo na nějaké reklamě, která nešla vůbec zavřít. Nicméně, poslední aktualizace Hang/w proběhla na konci minulého roku, tak možná proto už to nefunguje.

Na čtvrtý pokus se mi konečně zadařilo, aplikace Glide úspěšně funguje. Akorát mi vadilo počáteční ověření přes telefonní číslo. Líbí se mí její jednoduché a intuitivní uživatelské rozhraní a filtry.

Pokusila jsem se nastreamovat návod, jak používat nástroj pro tvorbu myšlenkových map Mindmeister, ale nevím, jestli je to vhodné využití. Je dost složité si nastavit tablet tak, aby čitelně zabíral celý displej... Ani z toho nečiší pocit živého vysílání. Glide bych možná využila pro streamování nějakých "živějších" událostí jako např. sportovní utkání, provádění po zajímavých památkách/restauracích/kavárnách/kulturních akcích.

Přikládám printscreen z Glidu a můj pokus o streamování návodu k Mindmeisteru. Akorát je to převráceně.

Zkusila jsem ještě nastreamovat návod ke Google Play - jak si stáhnout nějakou vzdělávací aplikaci.

Omlouvám se za kvalitu printscreenů, ale foťák na tabletu není vůbec kvalitní.