Fotka

30.12.2017

1. Objevujte. Najděte vlastní projekt / sbírku/ účet / člověka / styl, který vás inspiruje v práci s fotkou.

2. Představte si vlastní edtech projekt, nebo využijte již existující - Kurz práce s informacemi, Kurz projektového managementu, Vzdělávací technologie, ... 

Pro tento projekt:

- vyberte jednu ilustrační fotku z fotobanky, která nejlépe charakterizuje / podtrhuje váš projekt
- vyfoťte budovu (libovolnou), imaginární / reálné sídlo vašeho projektu;
- vyfoťte členy týmu (alespoň jedna profilová fotka);
- popusťe fantazii - vytvořte jeden objekt dle sebe - gif, vizualizaci, uměleckou fotku se vzdělávacím obsahem, ...
= odevzdáváte 4 fotky. Všechny pořízené fotky upravte - vyretušujte / odstraňte co překáží (odpadkový koš) / použijte filtr, atp. Stručně k úkolu popište, co jste udělali.

Pokud vám to nedává smysl a chcete zadání upravit, napište do komentáře.


INSPIRACE: Pavel Gabzdyl

PROJEKT: KURZ PRÁCE S INFORMACEMI

· ILUSTRAČNÍ FOTKA - Slovo informace (v KPI) vnímám jako něco spojeného s člověkem a obecně s jeho vnímáním světa. Vybrala jsem si fotku oka, protože ze všech ostatních smyslových orgánů přijímá nejvíce informací. A právě v online kurzech využívá člověk především oči.

· SÍDLO PROJEKTU

Líbí se mi obchodní dům Omega na Náměstí Svobody. Sice vůbec nezapadá mezi ostatní staré budovy, ale pokud pominu tento fakt, je to moc pěkná a moderní budova. Mám ráda kostky a šachy a Omega mi je připomíná. Ve tmě navíc pěkně bliká a mění barvy.

Fotku jsem nejdříve ořezala v Microsoft Office Picture Manager, automaticky ji upravila, poté trošku přidala kontrast a malinko ubrala jas.

V Zoner Photo Studio 15 jsem se snažila odstranit reklamy z oken pomocí kapátka a klonovacího razítka.

· PROFILOVKY - Tyto profilovky jsem vyfotila na mobilu spolu se svojí kamarádkou. Mobil má v rámci galerie nějaké možnosti úpravy fotek - trošku jsem zvýšila jas, ořízla je a vložila bílý rámeček.

· VZDĚLÁVACÍ OBSAH - Fotka je focena na mobilu a upravena v Malování. 

Komentáře:

M. Č.: Dobrý den, máte to moc pěkné.... Odstranění reklamy je dobré, trochu potíž je v obloze a nápisu Omega (jsou "přepálené), ale to s mobilem špatně řeší.... u profilovek bych volil jiný rámeček - asi decentnější a hlavně ne bílý - mát přece bílé pozadí, ale ne úplně. Proto bych dal spíše černý....

Dobrý den, děkuji za reakci. Popravdě jsem uvažovala i nad černým rámečkem. Ptala jsem se na názor dalších tří lidí a černý rámeček byl přehlasován. :D 

M. Č.: Kdyby bílá, tak bych dobělil i to pozadí. Takto se díky rámečku z něj "stane" šedé, což je škoda...