IFTTT

07.10.2017

Pomocí služby IFTTT si zautomatizujte nějakou činnost. Popište proč právě tu a jakým způsobem jste o automatizaci přemýšleli. 

Zautomatizovala jsem si celkem dvě činnosti. První se týká předpovědi počasí, kdy jsem si nastavila upozornění na večer, než jdu spát. Plus ještě jedno upozornění na ráno na dobu, kdy nejčastěji vstávám.

Nikdy jsem o automatizaci činností moc nepřemýšlela, popravdě jsem ani nevěděla, že taková služba existuje. Jakmile jsem si však prošla všechny možnosti, které lze zautomatizovat, zjistila jsem, že by se mi hodně z nich hodilo a zřejmě mi ušetřilo i pár minut času. Na počasí se dívám několikrát denně, především večer a ráno, takže upozornění ohledně toho, kolik bude stupňů, mi ulehčí práci a konečně nebudu muset zbytečně na Googlu vyhledávat "Brno počasí".

Zkusila jsem si ještě automatizovat vypnutí zvuků po příchodu do práce, akorát ještě nevím, jestli to bude fungovat, protože do práce jdu až příští týden. Další služba, která mě zaujala, bylo poslání SMS ztracenému telefonu, aby si zapnul hlasitost na 100 %, protože znám spousty lidí, kteří věčně hledají svůj mobil. 

Komentáře:

M. Č. : Děkuji moc. Funguje? 

Ano, počasí funguje - to mám na tabletu. Vypnutí zvuku jsem si dala na mobil, ale tam mám vypnutou GPS, takže to nefunguje - neuvědomila jsem si to. Asi to budu vypínat ručně... GPS vybíjí baterii.